Co sprawia, że kobiety nie wierzą w siebie?Wciąż silny patriarchat. Sposób wychowania. Wpływ kościoła katolickiego. A kompasem, który nas prowadzi jest poczucie własnej wartości, a co za tym idzie stawianie granic, świadomość własnych wartości, emocji, potrzeb.
Emocje są najczęściej pierwszym impulsem i sygnałem, który mówi nam o głęboko ukrywanych potrzebach.
Marshall Rosenberg, twórca porozumienia bez przemocy, stawia tezę, że gdybyśmy lepiej rozumieli swoje emocje i potrzeby oraz potrafili je jasno komunikować uniknęlibyśmy wielu konfliktów. Dlatego na warsztatach coachingowych zadaję często pytanie: "co czujemy?". Nazywanie emocji bywa trudne. Rzadko potrafimy przyznać się do emocji, których nie akceptujemy: wstydu, złości, frustracji. Nie ma emocji dobrych i złych. Każda z nich dużo mówi o naszym wewnętrznym świecie.
Bardzo lubię złość, bo jest ona dla mnie impulsem do działania. To właśnie złość spowodowała, że tysiące kobiet zaangażowało się w inicjatywę "Kobiety na Wybory" czy Strajk Kobiet.
Czego Renata Gabryjelska nauczyła się od swoich podopiecznych?Ostatnio na szkoleniu usłyszałam taki cytat Setha Godina: "Nie musisz być idealna, ale bądź wyjątkowa". To we mnie zarezonowało. Nie chcę wszystkiego robić perfekcyjnie. Ważne, by poznać swoją unikatowość i w nią uwierzyć.
Co panią wyróżnia?Autentyczność. Doświadczenie z branży filmowej i biznesu. Profesjonalizm. Dzięki doświadczeniom filmowym pracuję z moimi podopiecznymi pięcioma zmysłami. Jak w prawdziwym filmie.
Kliknij
tutaj aby przeczytać wywiad.